Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czy Polacy kupują samochody elektryczne?

Auta
techsort
Czy Polacy kupują samochody elektryczne?

Według danych z końca września, w Polsce zarejestrowano łącznie 14 788 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Z kolei pierwsze dziewięć miesięcy roku 2020 to wzrost o niemal 6 tysięcy – czyli o 97% więcej niż w analogicznym okresie roku 2019.

Jak wynika ze statystyk – aż 55% zarejestrowanych elektryków to pojazdy w pełni elektryczne. Na pozostałe rejestracje składają się hybrydy typu plug-in (6 619 sztuk).

Te niesamowite statystyki przemawiają wprost za gorącym trendem wsród polskich konsumentów. Wzrost rejestracji elektryków akceleruje rozwój infrastruktury ładowania na terenie całego kraju. Pod koniec września odnotowano 1282 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. 33% z nich to szybkie stacje ładowania prądem stałym, a 67% to wolniejsze ładowarki na prąd przemienny.

Co więcej, wrzesień to również czas debiutów 29 nowych stacji ładowania.

(Photo by Michael Marais on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przemysł tekstylny a środowisko naturalne
Przemysł tekstylny a środowisko naturalne
Przemysł tekstylny jest jednym z największych na świecie i niestety ma on znaczący wpływ na środowisko naturalne. Proces produkcji tkanin i ubrań wymaga ogromnej ilości energii, wody i surowców, co przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczenia wody i powietrza.
Ostatnie wpisy