Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mundurowi dostaną potężne jednoślady. Kolejny przetarg na służbowe maszyny

Jednoślady
techsort
Mundurowi dostaną potężne jednoślady. Kolejny przetarg na służbowe maszyny

Polska Policja ma kupić blisko pół tysiąca nowych motocykli – to wnioski z ogłoszonego niedawno przetargu na 478 maszyn służbowych, które trafią do drogówki. O jakich motocyklach mowa?

Według przetargu, do najważniejszych parametrów należy – dwucylindrowy silnik o minimalnej pojemności 1100 cm3, moc wynosząca co najmniej 120 koni mechanicznych, napęd przekazywany za pomocą wału Kardana, system hamulcowy z systemem ABS, możliwość zamontowania radiostacji.

Co więcej, dostawca musi dostarczyć dwa kaski do każdego egzemplarza. System komunikacji bezprzewodowej ma pojawić się przynajmniej w części dostarczonych maszyn. Pierwsze motocykle mają trafić w ręce mundurowych osiem miesięcy od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.

Co ciekawe, to kolejny przetarg na motocykle od polskiej policji. W tym roku do funkcjonariuszy trafiła pierwsza dostawa zamówionych motocykli.

(Fot. Policja)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie technologie zmienią naszą codzienność?
Jakie technologie zmienią naszą codzienność?
Odkryj najnowsze technologie, które skutecznie wpływają na nasz codzienny życie. Poznaj ich wpływ, możliwości oraz potencjalne zalety dla przyszłości.
Ostatnie wpisy